SEO

Arama Motoru Optimizasyonu


Seo Nedir?

Bir sitenin anahtar kelimede üst sıralara çıkması için yapılan çalışmaya denir. SEO Search Engine Optimization kısaltımı olmakla birlikte dilimizde Arama Motoru Optimizasyonu olarak adlandırılmaktadır.

Seo Yaptırmak Zorunlu mu?

Kesinlikle hayır! Fakat milyonlarca hatta ki milyarlarca sitenin var olduğunu düşünürsek. Kullanıcılarınızın sizi bulabilmesi için bir şeyler yapmanız gerekmektedir.

Yapacağınız Seo Çalışması Ne Kadar Sürüyor?

Arama motoru pazar payının %80'i Google.com arama motorunun elinde olduğu için yapılan Seo çalışmaları Google ağırlıklıdır. Google yılda ortalama 4 kez siteleri PageRank(PR) sıralamasına göre 0 - 10 arasında değerlendirir. ışte bizim hedefimizde bu değerlendirme çalışmasına kadar sitenin seo üzerinde ki başarılarını sağlamaktır. Bu nedenle tüm çalışmalar min. 3ay - max. 4ay sürmektedir

Seo Yaptırmak Ne Kadar?

Bir sitenin herhangi bir anahtar kelimede üst sıraya çıkabilmesi için ilk olarak site ile anahtar kelime arasında ki ön çalışmalar yapılmak zorundadır. Bu nedenle aşağıda ki formu doldurarak bize yollarsaniz siteniz için ön çalışma yapılıp size fiyat konusunda geri dönüş yapılacaktır.
* Anahtar kelime nedir: Bir dondurma sitesi googlede etkin bir şekilde bulunabilmek için dondurmacı gibi bir anahtar kelime ile istediği sonuca ulaşabilir. Fakat ülkemizde bir çok dondurma sitesi veya dondurmacı olacağı için bu anahtar kelimesinin rekabet olasılığı yüksek olabilir ve yüksek olması maliyeti arttırabilir. Bu nedenle SEO çalışmalarına mali desteğiniz az ise aranması veya üst sırada çıkmasını istediğiniz kelimelerin rekabeti düşük kelimeler olması sizin için daha önemlidir.

Seo için teklif iste